Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy kontuzji kolana

Najczęstszymi strukturami kolanowymi, przez które dochodzi do urazów, są więzadła oraz chrząstki. Kontuzje kolana dzielimy na lekkie i ciężkie. Lekkie kontuzje można wyleczyć w ciągu kilku dni, z ciężkimi zaś można się borykać nawet miesiącami.

Zobacz również opis choroby: Kontuzja kolana

Poniżej zostały wyszczególnione objawy do najpowszechniejszych kontuzji kolanowych.

Objawy uszkodzenia wiązadeł krzyżowych

Na kolanie ukazuje się wyraźny krwiak. W przypadku braku rozpoczęcia leczenia krwiak może się zacząć sukcesywnie powiększać. Odczuwana jest również niestabilność kolana.

Objawy skręcenia stawu kolanowego

Objawia się bólem i obrzękiem. W wyniku tego urazu problematyczne może być zginanie i prostowanie kolana.

Objawy rozerwania łąkotek

Powstają trudności z wykonywaniem ruchów w kolanie. Odczuwany jest również ból. W miejscu rozerwania może pojawić się obrzęk. Występują trudności z chodzeniem i prostowaniem kolana.

Objawy zwichnięcia rzepki

W wyniku przemieszczenia się rzepki, poszkodowany ma silne ograniczenie w poruszaniu się. Jest to uraz bardzo bolesny z widoczną opuchlizną. Czasami możliwy jest również brak czucia poniżej kolana.

Objawy złamania rzepki

Przy tym urazie w przedniej części stawu kolanowego pojawia się obrzęk, któremu towarzyszy ból. Złamana rzepka sprawia również poważne trudności w normalnym chodzeniu.

Objawy chonodromalacji kolana

W momencie zginania kolano zaczyna charakterystycznie strzykać. Powstają duże trudności przy podnoszeniu cięższych przedmiotów. Pojawia się też trzeszczenie stawów, gdy osoba z takim urazem stara się kucać.

Zobacz również opis choroby: Kontuzja kolana

Objawy złamania rzepki

Rzepka jest bardzo ważnym elementem układu kostnego. Choć mała – odgrywa bardzo ważną rolę w naszym życiu. To dzięki niej możemy chodzić, tworzy integralną część stawu kolanowego. czytaj więcej

Objawy zwichnięcia stawu kolanowego

Zwichnięcia dotyczą zazwyczaj osób czynnie uprawiających sporty, dlatego szczególnie one powinny uważać na wszelkie urazy. Zwichnięcie stawu kolanowego jest wyjątkowo niebezpieczne, a rekonwalescencja, która trwa nawet trzy miesiące może na stałe osłabić sprawność fizyczną sportowca.... czytaj więcej

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy