Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy niedoboru witaminy D3

Inne nazwy objawów choroby: ;

Niedobór witaminy D3, tak samo jak większości innych minerałów, może doprowadzić do poważnych zmian w organizmie. Dlatego też w wypadku zauważenia jakichkolwiek objawów charakterystycznych dla zmniejszonej ilości D3 warto skonsultować się z lekarzem.

Zobacz również opis choroby: Niedobór witaminy D3

Głównym objawem niedoboru witaminy D3 jest krzywica, będąca chorobą układu kostnego. Początki krzywicy można zauważyć w momencie kiedy kości i nadgarstki zaczynają być powiększone, a klatka piersiowa przypomina pierś gołębia.

W przypadku niemowląt także nieodpowiednie zarastanie ciemiączka może świadczyć o niedoborze D3. Jednym z objawów niskiego stężanie powyższej witaminy w organizmie jest nieprawidłowe kostnienie żeber oraz kości długich i kości miednicy.

Nadmierna łamliwość kości jest także jednym z objawów zbyt małej ilości D3 w organizmie. W wypadku za małego jej stężania pojawia się osteoporoza. Następuje zmniejszenie masy i gęstości kości, które stają się porowate, kruche i łamliwe. Zarówno osłabienie, jak i wypadanie zębów może świadczyć o niedoborze witaminy D3.

Także pogorszenie słuchu może oznaczać, że brakuje nam witaminy D3 w organizmie. Jednym z objawów niedoboru D3 jest także zmniejszona odporność na zaziębienia.

Ze względu na wpływ witaminy D3 na układ nerwowy oraz mięśniowy człowieka jej niedobór może powodować regularne skurcze mięśni. Jednym z objawów niedoboru D3 jest również brak siły fizycznej.

Ostatnie wyniki badań wskazują także na powiązania depresji z witaminą D3. Ta słoneczna witamina wpływa na nasz nastrój, a jej brak może powodować napady melancholii.

Na niedobór witaminy D3 narażone są przede wszystkim osoby, które nie przebywają w ogóle na słońcu, bądź też znajdują się w zanieczyszczonym środowisku. Jeżeli zauważysz u siebie którykolwiek z powyższych objawów zacznij spożywać pokarmy w których występuje D3, bądź tez skonsultuj się z lekarzem.

Zobacz również opis choroby: Niedobór witaminy D3

Objawy niedoboru witaminy P : Niedobór niacyny - objawy

Niedobór witaminy P (niacyny) rodzi szereg negatywnych konsekwencji dla zdrowia. Najczęściej bezpośrednio można je zaobserwować na skórze. Skutkiem niedoboru często też są problemy ze snem oraz objawy psychiczne. Brak witaminy P w skrajnych sytuacjach może doprowadzić nawet do śmierci.... czytaj więcej

Dodaj komentarz

witamina światła (1)

Krzywica ostatnio jest coraz częściej zdiagnozowana, a to dlatego, ze nie zwraca się lub lekceważy przez matki karmiące ich znaczenia, a przecież są pre...

05-03-2015 16:31

~Edyta W

D

Niektóre matki to mnie rozwalaja. Vita D to nieduży koszt , a chociaż matka później uniknie problemów z leczeniem krzywicy. Czemu nie zapobegać tylko lec...

21-04-2015 20:11

~Malwina

Dodaj komentarz

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy