Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy niedoboru witaminy D3

Inne nazwy objawów choroby: ;

Niedobór witaminy D3, tak samo jak większości innych minerałów, może doprowadzić do poważnych zmian w organizmie. Dlatego też w wypadku zauważenia jakichkolwiek objawów charakterystycznych dla zmniejszonej ilości D3 warto skonsultować się z lekarzem.

Zobacz również opis choroby: Niedobór witaminy D3

Głównym objawem niedoboru witaminy D3 jest krzywica, będąca chorobą układu kostnego. Początki krzywicy można zauważyć w momencie kiedy kości i nadgarstki zaczynają być powiększone, a klatka piersiowa przypomina pierś gołębia.

W przypadku niemowląt także nieodpowiednie zarastanie ciemiączka może świadczyć o niedoborze D3. Jednym z objawów niskiego stężanie powyższej witaminy w organizmie jest nieprawidłowe kostnienie żeber oraz kości długich i kości miednicy.

Nadmierna łamliwość kości jest także jednym z objawów zbyt małej ilości D3 w organizmie. W wypadku za małego jej stężania pojawia się osteoporoza. Następuje zmniejszenie masy i gęstości kości, które stają się porowate, kruche i łamliwe. Zarówno osłabienie, jak i wypadanie zębów może świadczyć o niedoborze witaminy D3.

Także pogorszenie słuchu może oznaczać, że brakuje nam witaminy D3 w organizmie. Jednym z objawów niedoboru D3 jest także zmniejszona odporność na zaziębienia.

Ze względu na wpływ witaminy D3 na układ nerwowy oraz mięśniowy człowieka jej niedobór może powodować regularne skurcze mięśni. Jednym z objawów niedoboru D3 jest również brak siły fizycznej.

Ostatnie wyniki badań wskazują także na powiązania depresji z witaminą D3. Ta słoneczna witamina wpływa na nasz nastrój, a jej brak może powodować napady melancholii.

Na niedobór witaminy D3 narażone są przede wszystkim osoby, które nie przebywają w ogóle na słońcu, bądź też znajdują się w zanieczyszczonym środowisku. Jeżeli zauważysz u siebie którykolwiek z powyższych objawów zacznij spożywać pokarmy w których występuje D3, bądź tez skonsultuj się z lekarzem.

Zobacz również opis choroby: Niedobór witaminy D3

Objawy niedoboru witaminy A

Witamina A – źródło cennych i niezbędnych składników. Zawdzięczamy jej harmonijny i zdrowy rozwój. Aby lepiej zapobiegać chorobom powodowanym brakiem witaminy A w organizmie, najlepiej zapoznać się z możliwymi objawami niedoboru tego wartościowego składnika.... czytaj więcej

Objawy niedoboru witaminy B1

Chociaż przypadki niedoboru witaminy B1 przy normalnym odżywianiu są niezwykle rzadkie, to warto jednak upewnić się, czy jest jej wystarczająco dużo w naszej diecie. czytaj więcej

Dodaj komentarz

witamina światła (1)

Krzywica ostatnio jest coraz częściej zdiagnozowana, a to dlatego, ze nie zwraca się lub lekceważy przez matki karmiące ich znaczenia, a przecież są pre...

05-03-2015 16:31

~Edyta W

D

Niektóre matki to mnie rozwalaja. Vita D to nieduży koszt , a chociaż matka później uniknie problemów z leczeniem krzywicy. Czemu nie zapobegać tylko lec...

21-04-2015 20:11

~Malwina

Dodaj komentarz

Gorący temat

Wskazówki dla starszych ludzi, jak mogą walczyć z chorobami

Wskazówki dla starszych ludzi, jak mogą walczyć z chorobami

Zobacz jak można zapobiegać chorobom »

Najnowsze objawy

Tagi

Aktualności