Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy skręcenia stawu

Skręcenie stawu wynika z uszkodzenia więzadeł stawowych, co spowodowane jest nadmiernym ich rozciągnięciem bądź nawet rozerwaniem.

Zobacz również opis choroby: Skręcenie stawu

Mimo iż najczęstszym urazom ulegają staw skokowy, kolanowy oraz stawy palców, to kontuzja ta może dotyczyć każdego stawu.

Uraz najczęściej wynika z przeciążenia stawów aktywnością fizyczną, z tej też przyczyny na owe dolegliwości skarżą się zwykle sportowcy.

Kiedy dochodzi do skręcenia, objawy pojawiają się niemalże natychmiast. Spośród najbardziej typowych sygnałów świadczących o owej kontuzji, wymienić można:
  • ból oraz tkliwość w okolicy skręconego stawu,
  • powstanie obrzęku,
  • zaczerwienienie lub zasinienie miejsca urazu,
  • ograniczenie ruchomości skręconego stawu.

Niekiedy zdarza się, iż do powyższych objawów dochodzą bolesne dolegliwości w obrębie sąsiadującego ze stawem mięśnia lub ścięgna. W takiej sytuacji nie można mówić już o samym skręceniu stawu, ale o jego naderwaniu lub naciągnięciu. 

Objawy towarzyszące temu urazowi dzieli się w zależności od tego, jak poważna jest kontuzja. Wyrożnić można skręcenie:

  • lekkie 
Stan, który określa się jako skręcenie lekkie, cechuje się minimalnym krwiakiem i obrzękiem w okolicy stawu.
  • średnie
W tym przypadku z kolei objawy są bardziej nasilone. Najbardziej doskwiera jednak silny ból uniemożliwiający powstanie i dalszy ruch.
  • ciężkie
Ciężkiemu skręceniu stawu towarzyszy bardzo silny ból i obrzęk, jak również duża niestabilność stawu.

Skręcenie stawu nie jest bardzo poważnym urazem, jednakże jest to kontuzja, która nieleczona może w przyszlości utrudnić życie. Cechuje się bowiem licznymi nawrotami, dlatego też nie należy lekceważyć objawów, ale odwiedzić ortopedę i rozpocząć leczenie, ściśle przestrzegając zaleceń lekarskich.

Zobacz również opis choroby: Skręcenie stawu

Objawy zwichnięcia kostki

Zwichnięcie stawu skokowego, potocznie nazywane zwichnięciem kostki, jest urazem dość niebezpiecznym, dlatego też wymaga jak najszybszej interwencji lekarza. Zwichnięcie polega na przemieszczeniu powierzchni stawowych kości wobec siebie. czytaj więcej

Aktywność fizyczna pomaga w walce z rakiem prostaty

Według najnowszych badań prowadzonych przez zespół Stephanie Bonn z Instytutu Karolinska w Sztokholmie, przeżywalność wśród mężczyzn chorych na raka prostaty jest większa, jeśli prowadzą aktywny tryb życia. czytaj więcej

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy