Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy złamania ręki

Najczęstszymi objawami złamania ręki jest ból, obrzęk w okolicy złamania, utrata możliwości wykonywania ruchów ręką.Gdy mamy do czynienia ze złamaniem otwartym skóra jest przecięta i występuje krwawienie. W takiej sytuacji może dojść do zakażenia, które utrudni gojenie się rany.

Zobacz również opis choroby: Złamanie ręki

Dodatkowym objawem złamania ręki może być krwiak i zasinienie.

Przy złamaniu szyjki chirurgicznej występuje widoczne zniekształcenie stawu ramiennego. Wynikiem tego jest silny ból przy próbie poruszenia i ucisku.

Najczęstszym powikłaniem tego złamania  są przykurcze mięśnia. Aby ich uniknąć, należy po zagojeniu rany i zdjęciu opatrunku, jak najszybciej rozpocząć rehabilitację.

Objawem może być przemieszczenie kości, które wymaga jej nastawienia. W niektórych przypadkach należy to zrobić operacyjnie.

Złamanie trzonu kości ramiennej powoduje zauważalne gołym okiem zniekształcenia ramienia, a także dużym ograniczeniem ruchu ręki. Często pojawia się krwiak, który powoduje mocne napięcie skóry.

Złamanie dalszej nasady kości ramiennej objawia się obrzękiem stawu łokciowego. Jego skutkiem może być uszkodzenie tętnicy ramiennej, które spowoduje niedokrwienie kończyny.

Długo utrzymujące się objawy wynikają z niewłaściwych czynności podejmowanych po uszkodzeniu. Może to być zbyt późne zgłoszenie się do lekarza czy nieusztywnienie ręki. Aby uniknąć przykrych konsekwencji, należy jak najszybciej zgłosić się do specjalisty, który podejmie właściwe leczenie i zniweluje objawy.

Zobacz również opis choroby: Złamanie ręki

Objawy zwichnięć stawów palców ręki

Kości łączą się ze sobą za pomocą stawów, które pokryte są chrząstką ułatwiającą poślizg. Całość zabezpieczona jest mocną błoną - torebką stawową. To dzięki niej, a dokładnie mazi stawowej stawy nie ocierają się o siebie, mają zapewniony poślizg.... czytaj więcej

Objawy złamania nogi

Złamanie nogi to pękniecie kości, które może przybierać różne postaci. Przyczyną złamań jest głównie uraz, ale zdarzają się złamania samoistne, szczególnie u osób starszych. czytaj więcej

Gips przyszłości będzie drukowany w 3D

Zwyczaj podpisywania się na gipsie założonym na złamaną rękę albo nogę prawdopodobnie wkrótce odejdzie w zapomnienie, za sprawą pewnego nowozelandzkiego studenta-wynalazcy. Jake Evill z University of Victoria w Wellington w Nowej Zelandii opracował właśnie drukarkę 3D, która jest w stanie odtwarzać "na miarę" ... czytaj więcej

Objawy złamań kości podudzia

Złamanie kości podudzia pojawia się najczęściej w związku z bezpośrednim urazem. Jednak przyczyną schorzenia mogą być również urazy pośrednie. Podudzie jest złożone z kości strzałkowej i piszczelowej. W wyniku złamania podudzia z reguły dochodzi do uszkodzenia obu kości.... czytaj więcej

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy