Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy zwichnięcia stawu żuchwowego

Do zwichnięcia stawu żuchwowego może dojść np. przy zbyt szerokim otwarciu ust. Uraz ten można szybko wyleczyć, więc szczególnie ważne jest by umieć go rozpoznać.

Zobacz również opis choroby: Zwichnięcie stawu żuchwowego

Objawy zwichnięcia stawu żuchwowego

Do zwichnięcia stawu żuchwowego dojść może np. przy ziewaniu. Na początku objawiać się ono będzie jedynie klikanie lub trzaskanie przy otwieraniu ust oraz problemy z ich całkowitym zamknięciem.

Z czasem pojawią się jednak znacznie poważniejsze problemy. Uraz zacznie powodować bóle głowy, szyi, uszu ramion oraz w dole pleców.

Następnie osobom ze zwichniętym stawem żuchwowym towarzyszyć zacznie dzwonienie i uczucie wypełnienia w uszach. Z czasem dojdą też trudności w przełykanie oraz mrowienie w palcach i rękach.

Ponieważ mamy do czynienia ze zwichnięciem stawu, które oznacza przesunięcie się względem siebie 2 kości do powyżej wymienionych symptomów mogą dołączyć objawy typowe dla tego rodzaju urazu, ulokowane w okolicy żuchwy, takie jak:
  • puchnięcie,
  • silne bóle,
  • rozerwanie torebki stawowej,
  • obrzęki,
  • krwiaki (siniaki).

Wiele z tych objawów towarzyszy innym schorzeniom tego rodzaju, więc lekarzowi pierwszego kontaktu trudno jest postawić właściwą diagnozę.

Po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu z pacjentem, powinien on zlecić wykonanie dodatkowych badań takich jak USG, rezonans elektromagnetyczny czy zdjęcia rentgenowskie, które ogrywały kluczową role będą przy postawieniu prawidłowej diagnozy.

Wyniki wszystkich przeprowadzonych badań będą także podstawą do rozpoczęcia specjalistycznego leczenia stomatologicznego dysfunkcji stawu skroniowo-żuchwowego lub skierowania na operację chirurgiczną.

Gdy tylko zauważysz u siebie któreś z powyżej wymienionych objawów natychmiast udaj się do specjalisty.

Nieleczone zwichnięcie żuchwy może doprowadzić do zapalenia kostno-stawowego stawu żuchwowego, które wywołuje wiele poważnych i permanentnych problemów z żuchwą.

Zobacz również opis choroby: Zwichnięcie stawu żuchwowego

Objawy zwichnięcia stawu łokciowego

Zwichnięcie stawu łokciowego to uraz, który może być zarówno bezbolesny (zwichnięcie nawracające) lub częściej, przy urazach mechanicznych, powoduje znaczny ból. Jakie inne objawy zwichnięcia stawu łokciowego? czytaj więcej

Objawy zespołu Marfana

Zespół Marfana jest chorobą genetyczną, wywołuje ona wiele zaburzeń w organizmie m.in. narządów ruchu, układu szkieletowego, aparatu wzroku, serca i naczyń krwionośnych. Jest ona niezmiernie rzadka i w zdecydowanej większości przypadków dziedziczna. Należy zapoznać się z objawami tej choroby, ponieważ nieleczona i niekontrolowana ... czytaj więcej

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy